Table of Contents
  Listen this article on:

  Najlepší slovenskí a českí softvéroví inžinieri môžu byť na špici Silicon Valley – vďaka Exponei a Radiusu

  Insights Jul 27, 2016 Peter Zidek 3 min read

  Najlepší slovenskí a českí softvéroví inžinieri môžu teraz žiadať o pridelenie k jednému z najlepších inžinierskych tímov v Silicon Valley na 12 až 18 mesiacov v rámci programu “Top Engineers Silicon Valley Placement”, ktorý prináša slovenská firma Exponea v spolupráci s hviezdnym americkým startupom Radius. Radius je svetovo najhodnotnejšou B2B spoločnosťou v oblasti prediktívnej analytiky. Ponúka miesto pre full stack a machine learning softvérových (SW) inžinierov.
  SW inžinieri, ktorí uspejú v prísnom výberovom procese dostanú príležitosť pracovať s hviezdnym tímom inžinierov v Radiuse na zostavení najlepšej mapy business to business interakcií na svete. Program bude prebiehať v San Franciscu alebo Austine počas 12 až 18 mesiacov (J1 víza) s možnosťou predĺženia. Full stack inžinieri budú môcť pracovať aj na diaľku.
  Exponea vytvorila túto príležitosť v spolupráci s vedením firmy Radius. “Veríme, že spojením špičkových slovenských a českých talentov so svetovým tímom Radiusu pomôžeme nájsť budúcich technologických lídrov najlepších firiem v strednej Európe. Vzhľadom na naše technologické zameranie a využitie pokročilých  technológií očakávame, že viacerí z účastníkov programu sa pridajú do tímu spoločnosti Exponea po tom, čo preveria svoje technologické zručnosti v Radiuse.” povedal Peter Irikovský, CEO spoločnosti Exponea.
  Ako sa dá zapojiť?
  Ak sa považujete za špičkového technológa a láka Vás možnosť vytvárania komplexných server-side webových aplikácií, spracúvajúcich dáta od miliónov firiem v jednej z najprogresívnejších analytických firiem na svete, odporúčame Vám uchádzať sa o miesto v programe.
  Potenciálni SW inžinieri musia preukázať špičkové schopnosti a skúsenosti a prejsť niekoľkými kolami testov a pohovorov. Podrobné informácie o procese podávania žiadostí a výberu alebo možnosti odporučiť kandidáta, navštívte stránku www.Exponea.com/Top-Engineers
  Čo je Exponea
  Exponea je jedným z najrýchlejšie rastúcich hráčov na svetovom trhu pokročilej dátovej analytiky spojenej s automatizáciou marketingu. Medzi jej klientov patria najväčšie e-commerce skupiny ako Delivery Hero či Rockaway, ako aj mimoriadne rýchlo rastúce e-commerce firmy ako Kiwi.com alebo Grape District. Popri ďalších úspechoch bola Exponea prvou software-as-a-service platformou, ktorá verejne spustila Facebook Messenger Chatbot API integráciu s cieľom zlepšiť interakciu firiem so svojimi zákazníkmi na sociálnych sieťach. Exponea v súčasnosti zaznamenáva vysoký dopyt zo strany zákazníkov aj tých najlepších medzinárodných investorov. Po otvorení kancelárie v Palo Alto a Bratislave Exponea plánuje v 3. štvrťroku 2016otvoriť kanceláriu aj v Londýne. 
  Exponea je vo svojom srdci technologickou spoločnosťou. Jej kľúčovou výhodou v porovnaní s konkurenciou je vlastná databáza – In-Memory-Framework, ktorá umožňuje vysoko pokročilú analytiku v reálnom čase vďaka bezkonkurenčnej rýchlosti spracovania. V kombinácii s možnosťami technológií ako Apache Spark a Kafka, ponúka jedinečné príležitosti pre dátových inžinierov, vývojárov a analytikov. K ďalším technológiám využitým pri službách Exponei patria napr. Hadoop, MongoDB, ElasticSearch alebo AngularJS 2.0.
  Čo je Radius
  Využitím najnovšej big data technológie zaznamenávajúcej dátové jednotky od viac než 18+ miliónov firiem v USA, pomáha Radius  súčasným marketérom identifikovať ideálne cieľové skupiny zákazníkov, spúšťať cielené marketingové kampane a merať výsledky v reálnom čase. Radius buduje v podstate najlepšiu B2B mapu firemných interakcií v USA a stáva sa tak primárnou voľbou marketingových riaditeľov ako prediktívny analytický nástroj.
  CEO spoločnosti Radius, Darian Shirazi, je považovaný za  jedného z najrešpektovanejších CEOs v Silicon Valley. Svedčí o tom aj zástup investorov, vrátane osobností ako sú Peter Thiel (FB, Palantir, Oculus VR), Joe Lonsdale (Palantir, Oculus VR, Oscar) a Marc Benioff (zakladateľ Salesforce). 
  Silne selektívnej výberovej stratégii Radiusu sa podarilo zostaviť hviezdny inžiniersky tím vedený Adrianom Druzgalskim (prvý externe prijatý vývojár pre Facebook) a Pablom Sternom. Okrem toho je Radius v súčasnej dobe jedným z na svete najpokročilejších užívateľov technológie Apache Spark.
  Čítaj viac na: www.exponea.com/Top-Engineers
   

  Watch Exponea demo video!
  Explore the Customer Data Platform & Experience Cloud B2C Leaders Love to Use

  MISSGUIDED Victoria Beckham END.
  ebuyer Agent Provocateur River Island