Python Engineer

Prihlás sa

Python Engineer

Buď nepostrádateľnou súčasťou globálneho tímu, ktorý buduje full-stack marketing cloud svetovej úrovne.

calendarZačiatok ASAP
contractPlný úväzok / Kontrakt
wallet2000 - 4500 EUR / mo + stock options
location-pinBratislava (Slovakia) or Brno (Czech Republic)
,,Staviame svetovú platformu priamo zo Slovenska, ktorú používajú klienti na piatich kontinentoch." Lukáš, Senior SW Engineer
 • Chceš programovať reálnu aplikáciu, ktorá má ohromný vplyv na okamžité výsledky firiem?
 • Láka ťa stavať platformu, ktorá spracúva obrovské objemy zákazníckych dát?
 • Trúfneš si na zrýchlenie analýzy dát o miliónoch zákazníkov a miliardách udalostí pod pár sekúnd?

 

Exponea je mezinárodne úspešný marketing cloud nástroj pre hĺbkovú analytiku a automatizáciu kampaní pre firmy podnikajúce na internete. Exponea pomáha svetovým e-commerce lídrom (napr. Zoot, Sygic, Kiwi.com) a ďalším významným spoločnostiam (T-Mobile) zlepšovať biznis výsledky na základe analýzy zákaznickych dát.

 

Podľa mnohých patrí Exponea medzi svetovú špičku (viď porovnanie Best Marketing Automation Software). Spokojných klientov rýchlo pribúda a preto sa i náš tím Python Developerov výrazne rozrastá.

 

Python Developeri stavajú platformu Exponea, ktorá spracováva ohromné objemy dát o zákazníkoch klientov a na základe pokročilých analýz navrhuje marketingové kampane, ktoré vedú k zlepšeniu ich biznis výsledkov.

 

Práve hľadáme posily z radov skúsených Pythonistov, ktorí sa budú podieľať na budovaní nástroja svetovej úrovne priamo z Bratislavy.

Na čom budeš ako Pythonista pracovať?

 • Pythonista môže v rámci Exponea pracovať na rôznych častiach platformy a ľubovoľne si vybrať jednu alebo viac z tých, ktoré ho najviac lákajú.
 • Nižšie nájdeš jednotlivé časti platformy, s nimi spojené najväčšie výzvy, zaujímavosti a používané technológie (najdôležitejšie je ovládať Python, ostatné sa môžeš doučiť).
 • Zároveň by si mal/a ovládať aj angličtinu, pretože celú dokumentáciu píšeme v AJ a preto i informácie o častiach platformy uvádzame v AJ.

 

Vyber si, na ktoré z častí platformy máš chuť pracovať, a ktorá pre teba predstavuje dostatočnú výzvu:

 

1) Analytics

*Challenge*

Calculate any analyses our customers can imagine, in a few seconds on millions of users and billions of events. Optimize them still further so we can render our dashboards even faster when calculating multiple analyses at the same time. Help users get more insights automatically based on data correlation.

 

*Achievement*

We have already implemented 7 different types of fully customizable, powerful analyses. Some of them can process 1,000,000,000  events of 10,000,000 customers in just under 3.5 seconds on a single machine (and we have many).

 

*Technologies*

C++, Python

 

2) Integrations

*Challenge*

Integration with third party services is critical: the more easily our customers can connect their legacy services with Exponea the more likely they are going to fall in love with it. There are many third party services with different APIs out there. We want to integrate with many of them and give our customers a smooth user experience regardless of their API changes.

 

*Achievement*

Exponea is already integrated with 10+ different services (Facebook Ads, Facebook Messenger, Google Ads, Google Analytics, BigQuery, MySQL, PostgreSQL, Zappier, Shopify and Amazon Alexa,…).

*Technologies*

Python

 

3) Campaigns

*Challenge*

Our campaign module directly interacts with our customers’ end users. Our scenario editor allows building complex scenarios by combining triggers (now, scheduled,…), operators (conditions, AB tests,… ) and action nodes (email, webhook, push notification…). The module’s important features include, among others, near real time, reliable scheduling, capacity allocation, and on-time delivery. Right now, we are facing the challenge of a lot of peaks within resource allocation for different campaigns.

 

*Achievement*

We send out more than 500M communications to our clients’ end users WEEKLY. We are integrated with various communication channels and have custom deliverability agreed with the providers.

 

*Technologies*

Celery, Python

 

4) Data Management

*Challenge*

Data digest consists of several linked applications. First, we store incoming messages in Kafka with some basic validation. Consumers pulling the data from Kafka deal with user profile building and session management, and thereafter send the data to BlinkBytes (our own, proprietary, in-memory database), MongoDB and Hadoop. Right now we lack a way to define transformation and enrichment of incoming data, and we definitely want to add it as a core data processing functionality.

 

*Achievement*

We receive thousands of incoming messages every second. All of the data needs to be processed and safely stored in multiple databases depending on how we plan to use it.

 

*Technologies*

Python, Kafka, Elasticsearch

 

5) APP internal API

*Challenge*

Our frontend team creates an astonishing UI/UX experience, and we need to help them by providing a reliable internal API for accessing other internal subsystems and databases.

 

*Technologies*

Python, Flask

 

6) Web personalisation and Content modification

*Challenge*

Javascript has become commonplace on websites. Clients are requesting an easy way to add/remove/AB-test website elements and personalise content. We have created a tool in our app that helps serve and process such modifications on client webpages. If you’ve heard about “Tag manager”, or “ad serving and creation tools”, you get the picture. We want to enhance the tool’s functionality, and to move it into a native mobile environment.

 

*Achievement*

In terms of speed, we serve hundreds of banner personalization requests per second. In terms of functionality, we have done a great deal of centralizing tools for marketers; now they can find them all in one place.

 

*Technologies*

Python, Flask, Javascript

O našom tech stacku a produkte:

 • Používame Python, Flask, Celery, C++
  • Väčšinu softwaru máme v Python 2, niečo v Python 3 a postupne sa snažíme prejsť na Python 3.
  • Jediná naša požiadavka je Python. Všetko ostatné sa môžeš naučiť. Samozrejme, bude závisieť na čom budeš robiť.
 • Máme našu vlastnú in-memory databázu, BlinkBytes, na výpočet analýz nad dátami našich zákaznikov.
 • Redis, MongoDB, Apache Kafka, Hadoop distribúcia MapR či Apache Spark.
  • Budú pre teba užitočné skúsenosti s MongoDB, ostatné technológie nie sú nutné a niektoré možno ani neuvidíš (v závislosti na tom, čo budeš robiť)
 • Momentálne sa náš produkt ocitá vo fáze, kde všetky zásadné features už boli vyvinuté, vyvíjame dodatočné features a pracujeme na stabilizácii.
  • Nastáva zaujímavá fáza, v ktorej sa môžeš zúčastniť re-architekúry niektorých dôležitých komponentov produktu a pochopiť Lambda architektúru.

Čo sa Pythonistom v Exponea páči

 • Ako Pythonista pracuješ na reálnej aplikácii svetového významu, ktorú klienti milujú, pretože pre nich predstavuje účinný nástroj pomáhajúci ich biznisu
 • V Python tíme máme skúsených kolegov, od ktorých sa toho môžeš veľa naučiť
 • Sme aktívni v odborných komunitách a podporujeme Python konferencie a odborné vzdelávanie
 • Naše IT oddelenie sa skladá zo skúsených kolegov, ktorí pracovali alebo viedli firmy ako:
  • GoDaddy, M.dot (od Pavla Serbajla môžeš čerpať skúsenosti o procesoch a spôsobe vývoja v Sillicon Valley),
  • Red Hat (od Lukáša Fryča sa dozvieš viac zo sveta vývoja open source systémov),
  • Piano (od Juraja Šottnika čokoľvek o architektúre platobných brán pre veľké mediálne servery)
  • alebo WebSupport (od Tomáša Čoreja sa dozvieš o technických detailoch z leading firem na Slovensku v doménovom a hostingovom businesse).

 

Čo čakáme my od Teba

 • Skúsenosti s programovaním v Pythone
  • Podľa svojej úrovne skúseností vyberieš, na čom chceš pracovať
  • Vďaka náročnosti a rôznorodosti práce na jednotlivých častiach platformy si vyberú stredne skúsení a aj tí najskúsenejší
 • Všetky ostatné technológie sa môžeš doučiť.
 • Skúsenosť s písaním integračných a unit testov
 • Chuť rýchlo sa učiť a veľkú vlastnú motiváciu zlepšovať svoje schopnosti
 • Dobrú angličtinu, nech sa môžeš dohovoriť s kolegami z celého sveta

Čo sa Ti bude v Exponea ešte páčiť:

 • Dostaneš veľkú slobodu a dôveru. Nemáme ,,pípačky”, korporátne pravidlá ani dlhé schvaľovacie procesy. Od prvého dňa nás zaujímajú výsledky. So slobodou je však spojená zodpovednosť.
 • Prostredníctvom zamestnaneckých akcií môžeš spoluvlastniť firmu.
 • Máme flexibilnú pracovnú dobu, pracovať je možné i na home office.
 • Platíme tak, aby sme ocenili tvoje nasadenie a schopnosti.
 • Využiješ zázemie v centre Bratislavy s dobrou dostupnosťou. Mrkni na naše kancelárie v novučičkom Twin City.
 • Máš možnosť vybrať si techniku, knihy a ďalšie výhody.
 • Nájdeš u nás priateľskú atmosféru a motivovaných kolegov, ktorých ich práca baví.
 • Nahliadnite do života našej firmy a spoznajte svojich budúcich kolegov a kolegyne v Bratislave (Facebook Page Exponea Society – Bratislava), Prahe (Exponea Society – Prague) a ďalších našich pobočkách v Londýne, Manchestri, Edinburgu, Moskve a Palo Alto  (Exponea Society – Global).

 

O nás:

V EXPONEA sme vyvinuli marketing cloud platformu svetovej úrovne, ktorá spája analytiku dát a automatizácie marketingu. S tímom 116 profesionálov – z toho 20 developerov – zabezpečujeme služby pre klientov na 4 kontinentoch. V našich kanceláriách v Bratislave, Prahe, kalifornskom Palo Alto, Londýne, Manchestri, Edinburgu a Moskve práve teraz vzniká revolúcia v spôsobe, akým spoločnosti vyuzívajú dáta a oslovujú zákazníkov v online svete. Stojí za to byť pri tom.

Páči sa ti táto rola? Daj nám o sebe vedieť.


Vlož tvoje CV sem alebo klikni pre nahratie. (docx, pdf)