Frontend Engineer (Senior i Junior)

Apply

Frontend Engineer (Senior i Junior)

Rozšiřujeme Frontend týmy nejen v Brně a v Bratislavě, ale jsme otevření i remote spolupráci (např. z Prahy).

calendarStart ASAP
contractFulltime / Contract
walletCompetitive salary reflecting your motivation and maturity (Fixed monthly salary + Stock Options)
location-pinPraha or Brno, Czech Republic
 • Lákalo by tě vést technickou vizi a přijmout velkou zodpovědnost za části frontend stacku?
 • Chceš se podílet na budování nástroje světové úrovně a z pozice frontendisty pomáhat vizualizovat Big Data pro náročné klienty na špičkové úrovni?
 • Chceš tvořit produkt, který má vliv na stovky miliónů uživatelů?
 • Máš chuť být součástí jedné z nejrychleji rostoucích firem?
 • Zvládneš formovat design a funkcionality komplexní aplikace v nejnovějším Angular 5?
 • Chceš pracovat s cutting-edge technologiemi, jako Angular či RxJS, a záleží ti na výkonu frontendu?
 • Věříš, že pro efektivitu vývoje a fungování týmu je nutná čitelnost a testovatelnost?

 

Exponea je mezinárodně úspěšný e-commerce cloud, nástroj pro hloubkovou analytiku a automatizaci marketingu pro firmy podnikající na internetu. Exponea pomáhá klientům z řad světových e-commerce lídrů (např. Zoot, Sygic, Kiwi.com) a dalších významných společností (T-Mobile) zlepšovat business výsledky na základě analýzy zákaznických dat.

 

Stavíme platformu, která zpracovává ohromné objemy dat o zákaznících klientů a na základě pokročilých analýz navrhuje marketingové kampaně.

 

Podle mnohých patří Exponea mezi světovou špičku (viz srovnání Best Marketing Automation Software). Spokojených klientů rychle přibývá https://exponea.com/success-stories/, rosteme a plánujeme náš tým dnešních 9 Frontend Engineerů do budoucna zdvojnásobit.

 

Vedle pražského a brněnského týmu hledáme posily i do Frontend týmu v Bratislavě

 

Aktuální screenshoty z Exponea aplikace:

 

 

Popis screenshotu 1: Oblíbeným nástrojem v Exponea aplikaci jsou scénáře, kde klienti za pomoci flow diagramu vizuálně navrhují kampaň. Vývojáři se při vývoji vlastního SVG řešení potýkají s problémem, jak vizualizovat uživateli flow takovým způsobem, aby měl důvěru ve svůj vlastní koncept.

 

 

Popis screenshotu 2: Příklad designu pro konkrétní zadání. Exponea umožňuje velice detailní, konfigurovatelné, real-time analýzy, což dovoluje uživatelům podívat se na svůj business z různých perspektiv a umožňuje “hrát si s daty”. Vývojáři zde uplatní schopnost vizualizovat big data a cit pro user-experience.

 

Chceme dělat kód čistě, testovatelně a udržovatelně i v dlouhodobém horizontu, a proto hledáme posily z řad frontendistů, kteří mají frontend v srdci a záleží jim na dobrém kódu.

 

Jsi to ty?

Ozvi se nám!

 

Vítáme zkušené seniorní frontendisty i ambiciózní juniory, kteří se díky silné motivaci a chuti učit se rychle do seniorní role posunou.

K tvým úkolům bude patřit:

 • Programování pokročilé webové aplikace app.exponea.com v Angular 5, TypeScript a LESS
 • Vývoj features a zdokonalování UI ve spolupráci s naším produktovým a backend-end týmem
 • Navrhování nových možností, jak vizualizovat data

 

Specifika pozice Frontend Engineer Senior:

 • Softwarový návrh, architektura a implementace nových funkcionalit
 • Vyladění výkonu načítání a vykreslování aplikace
 • Posouzení možných rizik v softwarovém návrhu (technologických, bezpečnostních…)
 • Předávání zkušeností juniornějším kolegům a jejich mentoring, postupné zdokonalování se v leadershipu

 

 

Specifika pozice Frontend Engineer Junior:

 • Vstřebávání zkušeností a růst pod coachingem a mentoringem zkušenějších kolegů
 • Podílení se na celém procesu softwarového procesu od návrhu až po implementaci
 • Možnost kreativně přicházet s vlastními nápady

 

“Je skoro až neuvěřitelné, že každý den, kdy jsem v Exponea, se toho učím daleko víc, než za celé měsíce na vysoké škole.” – Martin Jakubík, Junior Front-end Engineer, Exponea

Konkrétní výzvy, které frontendisty čekají

1. Příklady pro seniory:

 

 

Grafy v SVG a Angularu

 

Implementovat vlastní knihovnu na vizualizaci grafů postavenou nad Angular a SVG animacemi, která by umožnila vizualizovat data (a použít tak naplno možností komponentového API a současně využít Angular tam kde je skvělý – pro modifikaci DOM). Možností je knihovnu vybrat mezi existujícími open-source řešeními (a vyladit pro použití v Exponea) nebo knihovnu postavit na zelené louce a následně open-sourcovat. Knihovna by měla být specializována pro potřeby Exponea a optimalizována na performance. Očekává se, že tato práce bude prezentována v komunitě.

 

 

Zlepšit performance aplikace

 

Všechny interakce uživatele s aplikací by měli být maximálně plynulé, od prvotního načtení, přes přepínání view či aktualizaci zobrazených dat. Proto je nutné navrhnout a implementovat architektonické změny, ale i optimalizovat jednotlivé případy, kde výkon pokulhává.

 

 

Návrh a vedení implementace praktik Continuous Delivery do procesu vývoje

 

V Exponea stavíme software v cross-functional týmech a usilujeme o praktiky Continus Delivery jako “release anytime” a “always stable master”.

V praxi jsme silnými proponenty robustní automatizace testování, nejen frontendového kódu, ale celé platformy, do které frontend zapadá.

Důležité je také efektivně reagovat na automatický reporting.

Proto hledáme kolegy, jejichž vize se s našimi shodují a chtějí se zařadit praktikami k nejmodernějším technologické společnosti.

 

 

Reachitektovat CSS

 

Jste specialista na vizualizaci a architekturu CSS? Chcete postavit vlastní team, který budete vzdělávat a vést k prvotřídní architektuře CSS, stavět skvělé komponenty.

 

Implementace Exponea SDK

 

Exponea SDK je kód, který integruje e-commerce weby s Exponeou, umožnuje sbírat data o aktivitě zákazníků a současně dokáže měnit zákaznický experience. Je velmi důležitou komponentou v platformě a jako takový si zaslouží maximální pozornost, co se týče kvality a stability. Vyžaduje detailní znalost webové platformy, typescriptu a build systémů a klade důraz na automatizaci testování.

 

 

2. Příklady pro juniory:

 

 

Implementace nových typů vizualizace dat za pomoci canvas nebo SVG

Těm vizuálně nejkreativnějším z nás se meze nekladou – nejzajímavější vizualizace si žádají neobvyklé přístupy.

 

 

Spolupráce v cross-functional teamech na vývoji nových funkcionalit

 

Exponea stále roste a platforma se stále mění a významně rozšiřuje. Jako junior engineer můžeš získat nedocenitelné schopnosti v přístupu k softwarovému inženýrství, ale i návrhu produktu a user-experience.

 

 

 

O našem tech stacku a stylu práce:

Používáme:

 • Angular 5, NgRx 4, RxJS 5, TypeScript 2, Ionic 3, WebPack, Yarn…
 • Pro testování používáme Karma, Protractor, Jasmine a testy běžíme po každém pushi do Gitu

 

Těžíme z nejnovějších poznatků a implementujeme nové technologie:

 • Jsme průkopníky s přepisem aplikace do hybridního stavu (než Google vydal finální verzi, už jsme na tom pracovali)
 • Plánujeme lazy loading Angular modulů i knihoven
 • Optimalizujeme za použití push strategie a RxJS

 

Máme jedinečný styl práce:

 • Pracujeme v cross-functional teamech, kdy se všechny relevantní IT profese (frontend, backend, operations, A.I., QA, design, product management) sejdou k společnému cíli – implementovat žádanou funkcionalitu nebo docílit dané změny
 • Praktikujeme kompletní feature ownership, kdy jednotlivci či malé skupinky kooperují s produktovým, designovým a backend teamem
 • Před každou implementací se podílejí seniorní i juniorní developeři na návrhu implementace a rozbití na dílčí úkoly, takže se můžeme vzájemně učit v softwarovém návrhu a v implementaci postupujeme s jistotou
 • Postupně pak kód doručujeme do source control, za pomoci code-review zajišťujeme jeho kvalitu a předcházíme tak nasazení rozsáhlého kódu stylem big-bang
 • Blízce spolupracujeme s quality assurance teamem na manuálním i automatizováném testování

 

Práce z Brna či z Prahy? No jasně!

Vedle bratislavského Frontend týmu nově rozšiřuje Frontend týmy pro remote spolupráci i z Prahy nebo Brna.

Naše týmy jsou připravené na různé možnosti remote spolupráce:

 

1) z Brna – plánujeme otevíráme kanceláře v Brně, odkud by polovinu týdne pracoval lead Frontend Engineer a budoucí brněnský Frontend tým.

 

2) dojíždění do Bratislavy – na celý týden nebo jen na pár dní v týdnu, přičemž za ochotu dojíždět přidáme měsíční bonus 20 tis Kč k platu a navíc poskytneme gratis bydlení ve firemním Exponea bytě (5 minut chůze od kanceláří a hlavního autobusového nádraží).

 

3) z Prahy – v tomto případě bys s bratislavským týmem spolupracoval z naší pražské kanceláře v rámci www.gamedevhub.org. Zde sídlí náš stávající pražský Delivery tým složený z Customer Success manažerů,  Customer Analytics konzultantů a budoucích frontendistů.

 

Tyto možnosti nejlépe využiješ, když:

– ve tvé lokalitě není žádný projekt, firma nebo start-up, který by tě zaujal, případně pro tebe nepředstavují dostatečnou výzvu

– si chceš užívat výhod freelancera, ale zároveň mít benefity globální firmy (špičkoví lidé v týmu, od kterých se můžeš učit, firemní kultura, které chceš být součástí, kvalitní zázemí)

 

Podobným remote způsobem pracuje i Veronika Hlaváčová, Global Head of HR, Exponea:

“Většinu času pracuju z Prahy a cca třikrát do měsíce jezdím na 2-3 dny pracovat do Bratislavy, kde mám zbytek týmu. Toto nastavení mi jako introvertovi skvěle vyhovuje, protože v Bratislavě mám převážně schůzky s kolegy, s týmem a jsem neustále mezi lidmi. V Praze pak mám prostor na ponoření se do práce, ke které potřebuju více klidu. Navíc v autobuse i ve vlaku je skvělé pokrytí wifi a cesta vždy rychle uteče.”

 

Na bázi remote spolupráce funguje i Lukáš Fryč, Lead Frontend Engineer, Exponea:

“Bydlím v Brně a do Bratislavy dojíždím autem každý týden po-út a čt-pá. Rád cestou svezu spolujízdou přes BlaBlaCar.cz další spolucestující, protože mě baví poznávat nové lidi. Na jedné z minulých spolujízd jsem takto narazil na QA testera, kterého jsme zrovna hledali do týmu.”

 

Co se frontendistům v Exponea líbí?

 • Zkušeným seniorům svěříme technickou zodpovědnost za části frontend stacku a dáme prostor vést technickou vizi
 • Práce v Exponea je rozmanitá a každý je svého štěstí strůjcem – pokud si věříš, dostaneš příležitost naplnit své sny a ambice

 

 • Praktikujeme přístup meritokracie používaný v open source komunitách, tzn. nejlepší nápad vyhrává a je jedno, od koho přichází. Důležité je umět si nápad před týmem obhájit a pak ho zvládnout zodpovědně implementovat. Lidé v teamu vidí, že záleží na jejich názoru, nehledě na to, jakou pozici mají.

 

 • Zaměřujeme se na cutting-edge browsery (žádný Internet Explorer 8, 9, 10, pouze latest Chrome/Firefox/Safari/Edge)

 

 • Podpoříme tě, aby sis vybudoval jméno v odborných kruzích
 • Podporujeme přispívání zpět do komunity, pořádáme eventy, založili jsme Bratislava Angular komunitu

 

 

 

 • Podpoříme tě mentoringem od našich zkušených kolegů, kteří pracovali ve firmách jako:
  • Red Hat (od Lukáše Fryče se dozvíš víc ze světa vývoje open source řešení a práci v softwarové komunitě),
  • WebSupport (technické detaily z leading firem na Slovensku v doménovém a hostingovém businessu)
  • McKinsey (firemní komunikační kouč Ivo Večeřa)

 

Několik cest možného růstu do budoucna:

 • Specializace a ownership nad konkrétní částí kódu nebo frontendového stacku.
 • Umíme ušít pozici na míru a necháme ti prostor rozvíjet se podle vlastní volby.

 

 • Možnost zlepšovat se v komunikaci při práci přímo se zákazníkem a implementovat prototypy nových řešení.

 

 • Jako zkušený frontendista se můžeš posouvat do vedoucích rolí, např. Team Leadera nebo Tech Leada.
 • Jako juniorní frontendista budeš nabírat zkušenosti od seniorních kolegů a podpoříme tě mentoringem a koučingem
 • Pokud se prokážeš na své pozici, dlouhodobě podpoříme tvojí kariéru i v rámci jiných týmů – chceš-li se jednou věnovat také práci v backendu či devops, nebo vyvíjet A.I.? Chceš se stát produktovým nebo projektovým manažerem? Ukaž, že jsi týmový hráč a tvoje kariéra se může vyvinout, jak budeš chtít.
  • Staneš se průkopníkem nových technologických řešení a přístupů
  • Můžeš spolupracovat na patentování technologií a získat nové zkušenosti

 

 • Nabereš také cenné know-how pro vlastní podnikání – cílem našeho CEO Petera je po vzoru tzv. PayPal Mafie (video) podporovat zaměstnance, aby zakládali vlastní úspěšné firmy. Získané prostředky a know-how skvěle využiješ.

Naše požadavky na tebe:

 • Zkušenosti z minimálně jednoho, ale nejlépe dvou a více projektů v AngularJS 1 nebo Angular 2+ (rádi bychom viděli vzorky tvého kódu)
 • Silné portfólio webů a aplikací (na jazyku nezáleží)
 • Rychlost a flexibilita
 • Pixel perfect CSS
 • Smysl pro vylepšování UI/UX
 • Angličtina na komunikativní úrovni
 • Výhodou je zkušenost s Typescript
 • Poteší nás zkušenost / silný zájem o unit a end-to-end testování
 • Chuť vyměňovat si know-how a dělit se něj s komunitou 

Čím tě ještě překvapíme?

 • Dostaneš velkou svobodu i důvěru. Nemáme “píchačky”, korporátní pravidla ani dlouhé schvalovací procesy. Od prvního dne nás zajímají výsledky. Se svobodou je však spojená zodpovědnost.

 

 • Budeš se podílet na tvorbě unikátního světového produktu, který je podle mnohých nejlepší na světě (viz porovnání Best Marketing Automation Software od G2Crowd)
 • Podporujeme vzdělávání, osobní rozvoj a profesní růst.
 • Máme flexibilní pracovní dobu, pracovat je možné na dálku i na home office.

 

 • Platíme tak, abychom ocenili tvoje nasazení a schopnosti. Platy seniorních Frontend Engineerů stoupají až ke 125 000 Kč/měsíc. Navíc přidáme bonus 20 000 Kč/měsíc + poskytneme gratis ubytování ve firemním bytě tomu, kdo bude na min. 3 dny v týdnu dojíždět do Bratislavy nebo bude ochotný se do Bratislavy přestěhovat.

 

 • Prostřednictvím zaměstnaneckých akcií můžeš firmu spoluvlastnit.

 

 • Využiješ zázemí našich kanceláří v centru Prahy (kancelář v rámci http://www.gamedevhub.org/) nebo Brna (chystáme otevření), případně Bratislavy (mrkni na naše nové kanceláře v Twin City).

 

 • Možnost vybrat si techniku, knihy, cvičení nebo hodiny angličtiny a další výhody.
 • Přátelská atmosféra a motivovaní kolegové, které jejich práce baví.

 

Přečti si něco o nás na naší Career Page nebo nahlédni do života firmy a poznej své budoucí kolegy a kolegyně v Praze (Facebook Page Exponea Society – Prague), Bratislavě (Exponea Society – Bratislava) a dalších pobočkách v Londýně, Edinburghu, Moskvě, Palo Alto a Berlíně (Exponea Society – Global).

A ještě něco o nás

Jsme 276členný tým ambiciózních lidí ze Slovenska, Česka, Ruska, Německa a Velké Británie. Exponea je původem slovenská firma, ve které se nám povedlo vyvinout jedinečnou analytickou a marketingovou platformu světové úrovně. Zabezpečujeme služby pro klienty na 5 kontinentech a v našich kancelářích v Bratislavě, Praze, kalifornském Palo Alto, Londýně, Moskvě a Berlíně právě teď vzniká revoluční cesta, kterou společnosti oslovují uživatele v online světě. Stojí za to být při tom!

Like this role? Apply here.


Drop your CV here or click to upload (docx, pdf, max. 5MB.)

SW Engineering

If you have any questions, please contact us at career@exponea.com